120 років Одеському державному академічному театру опери та балету

В обігу з 25 липня 2007 року.

Монета номіналам 10 гривень, присвячена 120-річчю відомої будівлі – Одеського державного академічного театру опери та балету, яка виконана в стилі віденського бароко. Театр побудований за проектом архітекторів Фердинанда Фельнера і Германа Гельмера і відкритий у 1887 році. Стеля зали для глядачів розписана віденським художником Францем Лефлером за сюжетами творів Шекспіра. Театр цікавий не тільки своєю архітектурою, але й багатою творчою біографією.

Продовжують серію “Пам’ятники архітектури України”.
Монета виготовлена з срібла 925 проби, якість виготовлення – пруф. Діаметр монети 38,0 мм, вага – 31,1 г, гурт – рифлений, тираж – 5000 штук.
Автори ескізів – Володимир Таран, Сергій Харук, Олександр Харук.
Автори моделей – Святослав Іваненко, Володимир Дем’яненко.
На аверсі монети зображено інтер’єр зали для глядачів та розміщено написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ/ БАНК УКРАЇНИ/ 10 ГРИВЕНЬ/ 2007, ліворуч від яких – малий Державний Герб України, а також позначення металу, його проби Ag 925, маса в чистоті 31,1. На монеті розміщено логотип Монетного двору Національного банку України.
На реверсі зображено зображено будівлю Одеського державного академічного театру опери та балету, під якою розміщено напис 120 РОКІВ, по колу монети – ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ТЕАТ ОПЕРИ ТА БАЛЕТУ.