Халцедон, агат, онікс

Це непрозорі одноколірні або шаруваті кварці з восковим блиском. їхні шари розташовані концентрично. Якщо кольори шарів розрізняються мало, то це агат. Якщо шари являють собою контрастно виділені смуги, то це онікс. У халцедону шари пофарбовані в один колір.

І залежно від цього кольору халцедони поділяються так: димчастий халцедон — світло-сірий камінь; білий карнеол — молочно-білий халцедон; церакін — жовтуватий халцедон; сапфірин — світло-синій халцедон; сердолік — жовтогарячий, яскраво-жовтий (левиний агат) і червоний; сардер — червоно-коричневий камінь; хризопраз — жовто-зелений або світло-зелений камінь; плазма — сіро-зелений колір світанкових відтінків; геліотроп — темно-зелена плазма з червоними цяточками.


Агати

Агати, залежно від малюнка, поділяються на зірчасті, очкові, кругові, хмарні, уламкові, ландшафтні, руїнні та бастіонні.


Онікс

Онікси мають такі різновиди: смугастий онікс — чорні та білі смуги; сардонікс — бурі та білі смуги; карнеол-онікс — червоні та білі смуги; халцедон-онікс — сірі та білі смуги.


Халцедон

Халцедони, особливо білий карнеол, називаються ще «каменями кохання», тому що вони привертають до їх носійки чоловічі погляди й серця. Чоловіки носять ці камені, щоб позбутися спалахів неприборканої люті або приступів важкої депресії, які провокують самогубство. Білий карнеол має також здатність поліпшувати зір. Якщо ви дуже хвилюєтеся під час публічних виступів, вам слід у день виступу потримати халцедон у роті під язиком — це сприятиме вашому красномовству.