Ігор Сікорський

Знаходяться в обігу з 29 травня 2009 року.

Пам’ятна монета номіналом 2 гривні, присвячена одному з піонерів авіації, конструктору літаків та гелікоптерів, промисловцю – Сікорському Ігорю Івановичу. Навчаючись у Київському політехнічному інституті (1907 – 1914), Ігор Сікорський почав працювати над першими розробками майбутніх гелікоптерів. З 1910 року будував літаки. Перші багатомоторні літаки у світі – “Гранд”, “Ілля Муромець”, “Русский витязь” – його конструкції. Виходець з України, він уславив своє ім’я як один з найвідоміших авіаконструкторів світу.
Продовжують серію “Видатні особистості України”.
Монета виготовлена з нейзильберу, якість виготовлення – спеціальний анциркулейтед. Діаметр монети 31,0 мм, вага – 12,8 г, гурт – рифлений, тираж – 35 000 штук.
Автори ескізів і моделей – Святослав Іваненко.
На аверсі монети зображено літак “Ілля Муромець”, за розробку якого Сікорський отримав всесвітнє визнання в 1913 році. Угорі на рельєфному тлі півколом розміщено напис – НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, під яким – малий Державний Герб України, на дзеркальному тлі – рік карбування монети 2009, номінал – 2 ГРИВНІ (унизу) та логотип Монетного двору Національного банку України.
На реверсі монети зображено зображено портрет Сікорського у формі пілота, праворуч від якого на тлі малюнка Леонардо да Вінчі розміщено написи – ІГОР СІКОРСЬКИЙ (півколом), роки життя – 1889 – 1972.