Максим Кривоніс

Одним з найталановитіших сподвижників Богдана Хмельницького, найвидатнішим після великого гетьмана керівником народних мас на початковому етапі визвольної війни українського народу був Максим Кривоніс.
Продовжити читання “Максим Кривоніс”

Богдан Хмельницький

Так ось оце той Хмель, що його слава
та ім’я лунають по світу.
Павло Алепський,
арабський мандрівник XVII ст.
Жодний з історичних діячів давніх століть нашого народу не може зрівнятися з Богданом Хмельницьким за кількістю створених праць про нього.

Продовжити читання “Богдан Хмельницький”

Азовське сидіння

О 4 годині дня 18 червня 1637 р. злетів у повітря
найнепохитніший мур турецької фортеці в Азові. Крізь цей пролом в укріплення ввірвалися запорозькі й донські козаки. Рукопашний бій був недовгий, але запеклий. Козаки оволоділи Азовом. І відтоді почалося п’ятирічне козацьке володіння цією султанською твердинею, яке закарбувала історія під назвою «Азовського сидіння».

Продовжити читання “Азовське сидіння”

Петро Сагайдачний. Українська книжка 1622 року

1622 р. в Києві вийшла з друкарні Києво-Печерської лаври маленька книжечка з довгою назвою: «Вірші на жалосный погреб зацного рыцера Петра Конашевича Сагайдачного, гетмана Войска Єго Королевскои Милости Запорозкого. Зложоный през инока Касіана Саковича, ректора школ Кієвских, в брацтві. Мовленые от єго спудеов на погребі того цного рыцера в Кієві, в неділю проводную, року Божого тисяча шестьсот двадцать второго». Епіграф до книжки: «Не вісти ли яко властелин велик паде в сій день» (II Царств, 3).

Продовжити читання “Петро Сагайдачний. Українська книжка 1622 року”

Схоже, що не вдалося знайти те, що ви шукаєте. Можливо допоможе пошук.