Запорозькі козаки в Хотинській війні 1621 року (продовження, частина ІІ)

Козаки відіграли вирішальну роль у забезпеченні перемоги військ Речі Посполитої у цій позиційній війні, де перша роль належить піхоті, а кіннота використовувалася дуже обмежено. У Речі Посполитій піхоту вважали другорядним родом військ, отже, в польській армії під Хотином кількість піхотинців була недостатньою.

Продовжити читання “Запорозькі козаки в Хотинській війні 1621 року (продовження, частина ІІ)”

Запорозькі козаки в Хотинській війні 1621 року (частина I)

Вздовж горбастого стрімкого правого берега Дністра, поблизу міста Хотина, більш як на кілометр простяглися залишки стародавніх укріплень — земляні вали, обкладені камінням, зовні облямовані глибокими ровами, а біля самої річки на скелястому мисі височать кам’яні мури — рештки однієї з наймогутніших у Східній Європі середньовічних фортець.

Продовжити читання “Запорозькі козаки в Хотинській війні 1621 року (частина I)”

Запорожці на морі

На Запорозькій Січі суднобудівництво здавна розвинулось і досягло високого рівня й досконалості. Козацькі майстри-корабельники славилися і за межами України. Їх часто запрошували й до Москви, щоб вони навчали корабельної справи.

Продовжити читання “Запорожці на морі”

Полум’я народного гніву

1591 року, в грудні місяці, на Подніпров’ї почалося перше велике повстання, що відкрило епоху національно-визвольних війн на Україні. На його бурхливих хвилях піднялася людина, яка доти була не відома серед панівних кіл Речі Посполитої. Від того часу ім’я Криштофа Косинського називають у виступах на сеймах і сеймиках, воно з’являється на сторінках приватного та офіційного листування.

Продовжити читання “Полум’я народного гніву”

Схоже, що не вдалося знайти те, що ви шукаєте. Можливо допоможе пошук.