Свиня

У міфологічному світогляді чітко розрізняються образи свині й кабана (вепра). Свиня та кабан у моделі світового древа представляють світ земний (кабан) або ж підземний (свиня, яка зображується під корінням). Зазвичай кабан асоціюється з
чоловічою силою, міцністю. Свиня — із силою землі, теплом і родючістю. Кабан, як і свиня, асоціюється із сонцем та аграрним культом.

Продовжити читання “Свиня”

Баран

Баран — у багатьох народів символ багатства, доброї долі, чоловічої сили, родючості, вогню, небесних світил. А часом і війни, охорони рідних домівок, чоловічих ратних подвигів. Вівця, ягня — жертовна тварина, символ смирення, невинності, послуху.

Продовжити читання “Баран”

Коза

Коза у традиційній культурі багатьох народів символізує багатство, достаток, урожай і плодючість. А ще — воскресіння сил природи, завмерлих на час зими. Образ цієї тварини пов’язаний із пошануванням померлих предків.

Продовжити читання “Коза”

Кінь у міфології слов’янських народів

Кінь у міфології , як і качка, асоціювався із сонцем. Слов’яни пов’язували з конем умирання й народження сонячного божества. Різні археологічні знахідки (оберіг “качка з головою коня”; фібула, на якій зображено Велику Богиню — так, що руки її поступово переходять у кінські голови) — підтверджують припущення: наші предки вірили, що сонце вдень подорожує небом у колісниці, запряженій кіньми, а вночі перепливає підземними ріками за допомогою качок.
Продовжити читання “Кінь у міфології слов’янських народів”

Схоже, що не вдалося знайти те, що ви шукаєте. Можливо допоможе пошук.