Лісовик

За давніх часів люди вважали, що в лісі живуть боги. Там же, в лісі, нібито розташовувалася країна померлих предків — Вирій. Для первісного суспільства й самі дерева були богами — вони мали тіло й душу, як і люди. Згодом стали вважати, що дерево є місцем помешкання духа, звідки він може вийти, а потім увійти в інше дерево. Тоді з’явився лісовик — лісовий дух, цар звірів і володар рослин; нарешті — господар лісу.

Продовжити читання “Лісовик”

Чугайстер

Чугайстер — це веселий, життєрадісний, оброслий чорною або білою шерстю лісовик із блакитними очима. Він танцює, співає, полює на нявок, які заманюють молодих лісорубів та пастухів у нетрі й гублять їх.

Продовжити читання “Чугайстер”

Русалка

Учені й досі сперечаються, хто ж вони — русалки? Одні вважають їх дівами родючості, яких із приходом християнської віри зарахували до нечистої сили, інші вбачають у них покійників, що померли “не своєю”, передчасною смертю, а ще інші кажуть, що це найкращі дівчата, яких приносили в жертву богам, аби задобрити їх, забезпечивши собі спокійне і благополучне життя.

Продовжити читання “Русалка”

Дзеркало

Дзеркало відіграє роль дверей, кордону між “цим” і “тим” світами, переступати який смертному не можна. Тому необережне поводження з цією побутовою, але водночас і сакральною річчю (тріснуте або розбите дзеркало вважається поганою прикметою), порушення заборони дивитися в нього у певні, визначені звичаєм часи становить небезпеку смерті, хвороби, нещастя.

Продовжити читання “Дзеркало”

Схоже, що не вдалося знайти те, що ви шукаєте. Можливо допоможе пошук.