Мерці

Мерці як демонологічні персонажі мають свою історію. Тепер це слово частіше вживають на означення не просто небіжчиків, а саме тих померлих людей, які “ходять”, тобто продовжують жити після смерті своїм особливим життям і відвідувати місце свого попереднього помешкання.

Продовжити читання “Мерці”

Костій Безсмертний

Костій Безсмертний, або Кощій Бездушний, — казковий персонаж-злотворець — відносно рідкісний в українському фольклорі (в російських народних казках він трапляється куди частіше). За своєю роллю Костій рівнозначний помітно популярнішому образові — змію. В різних варіантах тієї самої казки вони вільно заміняють один одного. Костій — так само житель потойбіччя, викрадач жінок та дівчат і володар скарбів.

Продовжити читання “Костій Безсмертний”

Змій

Змій є одним із основних образів світової міфології. Коло його значень надзвичайно широке. Це і творець світу, й уособлення стихій, і дух місцевості, й захисник, і сексуальний символ, і втілення нечистої сили, і володар вод та підземного вогню, і постійний казковий супротивник лицаря.

Продовжити читання “Змій”

Баба-Яга

Коли йдеться про Бабу-Ягу, в уяві постає казковий образ, який неможливо сплутати ні з яким іншим. Хоча разом зі страшними історіями, що ними й досі лякають маленьких дітей, — про згорблену, зморщену, потворну стару з кістяною ногою і гачкуватим носом — пригадуються казки, в яких Баба-Яга допомагала героєві й рятувала його від смерті: без Яги він ніколи не знайшов би дороги до тридев’ятого царства, не здолав змія і не здобув би чарівної нареченої.

Продовжити читання “Баба-Яга”

Схоже, що не вдалося знайти те, що ви шукаєте. Можливо допоможе пошук.