Собор св. Пантелеймона. 1904-1912 рр. Київ

Будівництво розпочато у 1904 р. під  керівництвом єпархіального архітектора Є. Єрмакова. Тривалий час храм не діяв, руйнувався.
Реставраційні роботи розпочато в 1991р. За планувально-просторовою структурою це хрещатий, тринавовий, чотиристовпний, п’ятибаневий храм. Масивна центральна цибулястої форми баня вінчає середохрестя.

Продовжити читання “Собор св. Пантелеймона. 1904-1912 рр. Київ”

Троїцька церква. 1901-1914 рр. Суми

Побудовано за проектом архітектора Т. Шольца. За типологічними ознаками належить до хрещатих, тринавових, чотиристовпних, п’ятибаневих. Чотири потужні пілони, розміщені в центрі квадратного у плані об’єму, через підпружні арки утримують циліндричний підбанник, на якому височіє головна баня.

Продовжити читання “Троїцька церква. 1901-1914 рр. Суми”

Трапезна палата з церквою св. Антонія і Феодосія. 1893-1895 рр. Київ

Споруджено за проектом архітектора В. Ніколаєва. Облаштуванням і оформленням інтер’єрів керував О. Щусєв. Церква квадратна у плані, з напівкруглою апсидою, перекрита двадцятиметровою півсферичною банею. До церкви примикає велика тринавова трапезна зала. Інтер’єри церкви і трапезної зали оздоблено настінними сюжетами і орнаментальними розписами, розкішно декоровано.

Продовжити читання “Трапезна палата з церквою св. Антонія і Феодосія. 1893-1895 рр. Київ”

Анастасіївська церква.1884-1893 рр. м. Глухів Сумської обл.

Побудовано за проектом архітектора А. Гуна на зразок Володимирського собору в Києві. За планувально-просторовою структурою це хрещатий, тринавовий, чотиристовпний, триапсидний, п’ятибаневий храм. Середохрестя вінчає велична півсферична баня на невисокому арочному підбаннику, утримуваному чотирма потужними стовпами через підпружні арки.

Продовжити читання “Анастасіївська церква.1884-1893 рр. м. Глухів Сумської обл.”

Схоже, що не вдалося знайти те, що ви шукаєте. Можливо допоможе пошук.