Церква Параскеви. 1775 р. м. Могилів-Подільський Вінницької обл.

За типологічними ознаками храм належить до хрещатих, п’ятидільних, триверхих. Бабинець, нава і вівтар, прямокутні і рівноширокі у плані, завершуються шатровими покриттями з двома заломами; бокові приділи з двосхилими дахами.

Продовжити читання “Церква Параскеви. 1775 р. м. Могилів-Подільський Вінницької обл.”

Спасо-Преображенський собор. 1776-1892 рр. Суми

Тривалий час будівництва і реконструкцій собору позначився на стилістичному трактуванні його архітектурної форми, де органічно поєдналися барокові й класицистичні мотиви. Храм хрещатий у плані, з напівкруглою апсидою, гранчастою навою, з розвинутим чотиристовпним притвором, з високою позолоченою банею на підбаннику.

Продовжити читання “Спасо-Преображенський собор. 1776-1892 рр. Суми”

Воскресенська церква. 1772-1799 рр. Чернігів

Дійшла до наших днів без суттєвих перебудов. За планувально-просторовою структурою це центричний, хрещатий, одноверхий храм. Квадратний у плані центральний об’єм має рівноцінне просторове розкриття і завершується чотирма фронтонами і півсферичною банею.

Продовжити читання “Воскресенська церква. 1772-1799 рр. Чернігів”

Троїцький собор. 1775-1780 рр. м. Новомосковськ Дніпропетровської обл.

Єдиний дев’ятидільний, дев’ятиверхий дерев’яний храм, що зберігся в Україні до наших днів. Побудував майстер Яким Погребняк. У 1888 р. під час ремонтних робіт дерев’яний остов переклали, значну частину елементів зрубу замінили.

Продовжити читання “Троїцький собор. 1775-1780 рр. м. Новомосковськ Дніпропетровської обл.”

Схоже, що не вдалося знайти те, що ви шукаєте. Можливо допоможе пошук.