Золоте гаптування Київської Русі

Після прийняття християнства як нової офіційної релігії в Київській Русі утверджувалися нові панівні ідеї, нові морально-етичні принципи. Разом із запровадженням нової релігії Київською Руссю була сприйнята й візантійська декоративна система оформлення культового богослужіння.

Продовжити читання “Золоте гаптування Київської Русі”

Стародавня вишивка на тернах України

Виникнення і поширення вишивки губиться в глибині тисячоліть. Про це свідчать стародавні історики, розповідають численні археологічні знахідки. Особливе значення мають розкопки скіфських курганів, матеріали яких є цінним джерелом для вивчення культури й побуту цих племен.

Продовжити читання “Стародавня вишивка на тернах України”

Гуцульщина Закарпатська

ГУЦУЛЬЩИНА ЗАКАРПАТСЬКА
Кінець XIX — початок XX ст.
Весільне вбрання молодих
колишньої Тиходолннської округи Закарпаття,
тепер Рахівського району Закарпатської області

Весільне вбрання закарпатських гуцулів складається в основному з елементів, які характерні для одягу всіх локальних груп гуцулів (прикарпатських, буковинських, закарпатських), і лише в характері декоративних оздоб, кольоровій гамі та специфіці головних уборів виявляється його своєрідність, яка дозволяє розглядати цей комплекс як зонально закарпатський варіант гуцульського весільного строю.

Продовжити читання “Гуцульщина Закарпатська”

Полтавщина Південна

ПОЛТАВЩИНА ПІВДЕННА
Кінець XIX — початок XX ст.
Весільне вбрання молодих колишнього
Кобеляцького повіту Полтавської губернії,
тепер Кобеляцького району Полтавської області
У весільному вбранні молодих південних районів Полтавщини перевагу віддавали елементам, зшитим з купованих тканин. Тільки сорочки молодої та молодого, пояс молодого та весільний рушник, що ним підперезана молода, виготовляли вручну.

Продовжити читання “Полтавщина Південна”

Схоже, що не вдалося знайти те, що ви шукаєте. Можливо допоможе пошук.