Буковина

БУКОВИНА
Кінець XIX — початок XX ст.
Весільне вбрання молодих колишнього Кіцманського повіту Буковини,
тепер Кіцманського району Чернівецької області
 Представлене весільне вбрання, включаючи ряд елементів, властивих комплексам західноподільського та покутського одягу, становить досить своєрідний варіант буковинського зонального типу українського костюма.

Продовжити читання “Буковина”

Полісся Східне

ПОЛІССЯ СХІДНЕ
Кінець XIX — початок XX ст.
Весільне вбрання молодих колишнього Новгород-Сіверського повіту Чернігівської губернії, тепер Новгород-Сіверського району Чернігівської області
 Весільне вбрання молодих Чернігівського Полісся (північного району Лівобережної України) становило в кінці XIX — на початку XX століття досить усталений комплекс традиційного костюма, характерний для українців широкого ареалу східних та центральних лісостепових районів України.

Продовжити читання “Полісся Східне”

Купало

Люди не завжди були переконані, що світ зародився взимку. Різні були й уявлення про те, як це сталося. За однією з універсальних космогонічних версій, світ започаткувався внаслідок священного шлюбу води і вогню — сестри і брата-близнюків.

Продовжити читання “Купало”

Коструб

Коструб — це міфологічний образ, пов’язаний із весняно-літнім календарним періодом. Це так званий “сезонний” дух рослинності. Присвячені йому обряди мають ознаки поширеного серед стародавніх землеробів культу вмираючих і воскресаючих божеств. Ритуальний похорон Коструба знаменував перехід від весни до літа.

Продовжити читання “Коструб”

Схоже, що не вдалося знайти те, що ви шукаєте. Можливо допоможе пошук.