Подвиги козаків-пластунів

У козаків-пластунів міг існувати культ росомах. Самі пластуни образно тлумачили назву свого бойового мистецтва як: “вовча паща, лисяий хвіст”. Ця характеристика ідеально підходить саме до росомахи, яка відрізняється як своєю смертоносною хваткою, так і вмінням майстерно замітати сліди. А те, що саме пластуни зберегли найархаїчніші військові знання і традиції, не підлягає сумніву.

Продовжити читання “Подвиги козаків-пластунів”

Чому українці відсилали своїх дітей вчитися на Січ?

Українська шляхта мала давні традиції військового виховання молодого покоління. Батьки і діди з малих років навчали дітей володінню усіма видами зброї, спеціальними вправами розвивали у них спритність, силу та витривалість. Традиції лицарського виховання дітей української шляхти були взірцем для сучасників.

Продовжити читання “Чому українці відсилали своїх дітей вчитися на Січ?”

Приклади розпису писанок

Цей маленький альбом був купленій в 1991 році, на одній із небагатих для того часу виставок писанок. До Тернопіля привезли зі Львова приватну колекцію писанок та листівок зі святом Великодня. В якому захваті я була, але ж мені з Центральної України бачити таке приходилось вперше. На згадку був купленій альбом, с поганою ще поліграфією, але такий дорогий мені ці всі роки.

Продовжити читання “Приклади розпису писанок”

Скільки століть “Кустові”?

Щоби не інтригувати читачів, скажу одразу: мова піде про найпрадавніший наш звичай з тисячолітньою історією. Зберігся він в Україні лише в одному-однісінькому селі. Цінність цього феноменального явища і в тому, що до нашого часу дійшли первісні форми дайбозького дійства.

Продовжити читання “Скільки століть “Кустові”?”

Схоже, що не вдалося знайти те, що ви шукаєте. Можливо допоможе пошук.