Двері

ДВЕРІ – символ межі між сімейно-родинним та зовнішнім загальнолюдським світом. Через двері приходить добро, але може проникнути і зло. Тому двері виступають оберегом від злих сил, котрі перебувають у зовнішньому ворожому світі та намагаються проникнути в родинну оселю. Проти цього біля дверей під лавою кладуть сокиру, на дверях прикріплюють підкову, а на одвірку свічкою висмалюють три хрести.

Продовжити читання “Двері”

Хата

ХАТА – це сімейний храм. Тому в ній обов’язково мають бути образи (ікони). Зайти до хати і перебувати в ній можна тільки з непокритою головою. Гріх в хаті вигукувати, кричати, тим більше, лаятись.

Продовжити читання “Хата”

Гніздо

ГНІЗДО – насамперед, символізує власну оселю, сім’ю, домашнє вогнище, бо так і кажуть: «У сімейному гнізді» або «Звити собі гніздо». Отож, воно є оберегом домівки і родини. Щасливою буде та сім’я, на оселі якої птахи облаштовують свої гнізда — ластівки, голуби, лелеки таку домівку не лише вбережуть, а й принесуть до неї сімейне щастя і родинну благодать.

Продовжити читання “Гніздо”

Вінок

BІНОК – символ життєдайної сили Землі, а така сила – універсальна і всепроникна: без неї не цвіте цвіт і не в’яжеться колос, немає без неї плода на дереві і любові між людьми, без цієї сили не заспіває жайворонок над весняним полем і не освідчаться в коханні юнак і юнка, без неї не заспіває соловейко у ліщині і не заплаче немовля у ліщиновій колисці…

Продовжити читання “Вінок”

Схоже, що не вдалося знайти те, що ви шукаєте. Можливо допоможе пошук.