МАСЛЯНА у Пирогові

Весняний цикл традиційних свят українців розпочинає Масляна. Це неповторне, веселе, колоритне свято, сповнене народних звичаїв та обрядів. Масниця – це перехід від Зими до Весни. Наші предки вірили:  піснями, танцями та різними заклинаннями можна прогнати Зиму та закликати Весну, а до того ж посвяткувати та позабавлятися востаннє перед Великим Постом.

Продовжити читання “МАСЛЯНА у Пирогові”

Бої Українських Січових Стрільців за гору Лисоня

Полкові Українських Січових Стрільців (У. С. С.) призначили оборону Потутору і шляху, що веде з Підгайців до Бережан. Перший курінь зайняв становище на склоні горбовини, що на північ шляху, до верху 348, другий курінь — здовж східного краю Потутор до вливу Ценівки в Золоту Липу.

Продовжити читання “Бої Українських Січових Стрільців за гору Лисоня”

Українські Січові Стрільці в Соснові й на Веселій над Стрипою

Після більш, ніж двотижневого простою в запасі 130 бригади, в землянках над потоком Студинкою, полк Українських січових Стрільців (У. С. С.) перейшов спершу до Раківця а потім 26 листопада на зимівлю до Соснова, як запас 129 бригади. Нею командував тоді полк. Гійом. II. курінь розмістився в селищі  Тудинці, 1-ий — у південному кінці Соснова. 21 листопада москалі залишили Стрипу й перейшли зимувати до приготованих становищ недалеко Серету.

Продовжити читання “Українські Січові Стрільці в Соснові й на Веселій над Стрипою”

Схоже, що не вдалося знайти те, що ви шукаєте. Можливо допоможе пошук.