КОНОПЛІ – їх наділяють символікою зради і тяжкого життя на чужині. Напевне тому, що коноплі мають два окремих стебла: матку, як жіноче стебло, що дає насіння, та плоскуна, як чоловіче стебло, що насіння позбавлене.
Звідси, без сумніву, символіка розриву – зради закоханих або відрив – розлучення людини від батьківщини.
Народна легенда каже, що виросли конопля зі сліз Єви, вигнаної Господом з раю за її первородний гріх, після якого вона була приречена «в муках народжувати дітей своїх».
Тому, очевидно, в давнину коноплю широко застосовувались при народженні дитини: викупаного новонародженого перев’язували матками (жіночим стеблом), щоб він мав добрий плід (плоскун робив би людину безплідною).
Коноплі – симоліка та властивості
Конопель шанувались народною медициною як ефективний засіб проти зубного болю, при жіночих недугах, навіть при «любовних» хворобах. Конопляне волокно (по-народному, клоччя), особливо ефективне при спалюванні «рожі» (між іншим, застосовується донині!).
Універсальною вважалась магічна сила конопель: ними можна було і дощ викликати. Корові молоко зберегти, і відьму відвернути, і позбавити вроків, і багато чого іншого.
Але сіяти їх треба тільки босоніж, а поборонувавши, перевернути борони доверху зубцями… Цвіт коноплі освячували разом з іншим зіллям на Маковея.