Кривулька (штапівка)


Може застосовуватися як самостійний декоративний шов і як допоміжний для обвідки при клітковому орнаменті. Вишивати «кривулькою» можна як однобічно, так і на обидві боки

Для однобічного шва закріплюємо нитку, виводимо голку на лицевий бік; відступивши на 3 нитки основи, по діагоналі вколюємо голку і набираємо по прямій 6 ниток основи. Втягнувши голку, по діагоналі вколюємо її на початку попереднього стібка, знову на голку набираємо 6 ниток основи, виколюємо і вколюємо голку на початку попереднього стібка. З лицевого боку утворюються кривулька, а з вивороту — дві паралельні прямі.
Для двобічного шва закріплюємо нитку, голку виводимо на лицевий бік і вколюємо по діагоналі через 3 нитки основи, виколюємо голку також по діагоналі через 3 нитки основи. При цьому утворюються стібки під кутом і з лицевого боку і з вивороту. Пройшовши так до кінця вишивки, починаємо з вишивати такі ж стібки в зворотному напрямку. При цьому беремо стібок з лицевого боку на голку, виводимо робочу нитку і робимо наступний стібок по діагоналі, знову беручи на голку наступний лицевий стібок. З обох боків виходить однакова кривулька.