Літак АН-225 “Мрія” (варіант 2)

Знаходяться в обігу з 30 квітня 2002 року.

Пам’ятна монета номіналам 5 гривень, що розпочинає нову серію “Літаки України”, мета якої відобразити більше ніж піввікову діяльність Авіаційного науково-технічного комплексу імені О.К.Антонова та значні досягнення сучасного українського літакобудівництва. Монети присвячені унікальному широкофюзеляжному надважкому літаку, що призначений для транспортування великогабаритних вантажів вагою до 250 тонн, перший політ якого відбувся в грудні 1988 року. На рахунку літака – 214 національних авіарекордів та 124 світових.

Розпочинає серію “Літаки України”.
Монета виготовлена з нейзильберу, якість виготовлення – звичайна. Діаметр монети 35,0 мм, вага – 16,54 г, гурт – рифлений, тираж – 30 000 штук.
Художник і скульптор Володимир Дем’яненко.
На аверсі монети в центрі в намистовому колі зображено малий Державний Герб України в оточенні алегоричної композиції із сонця, стилізованого крила, птахів (праворуч) та зірок, що втілює мрію людства досягти космічних висот, та кругові написи:
УКРАЇНА / 2002 / 20 / ГРИВЕНЬ, а також позначення металу та його проби – Ag 925, вага в чистоті – 62,2; логотип Монетного двору Національного банку України.
На реверсі монети зображено надважкий літак над злітно-посадочною смугою та кругові написи: угорі – ЛІТАКИ УКРАЇНИ; унизу – АН-225 “МРІЯ”, між цим написом розміщено логотип “АН”, який на срібній монеті – голографічний.