Ми гості – правила етикету в гостях

У гості слід приходити точно в призначений час. Максимальне запізнення не повинне перевищувати 15—20 хв. Спізнюватися — значить не поважати не тільки господарів і гостей, які прийшли вчасно, але й себе.

Лунає дзвінок, і привітний господар радо зустрічає дорогих гостей, допомагає їм роздягнутися. Саме в цей момент можна опорядитися: чоловікам — поправити краватку, зачіску, жінкам — підфарбувати губи, злегка припудритися, привести в належний вигляд одяг.

Гості

Настає важливий момент: треба ввійти в кімнату, де вже зібралися гості. Іноді це важко зробити, особливо якщо вечір має бути відповідальним або люди, запрошені разом з вами в гості, не знайомі вам, але надзвичайно цікаві для вас.
Як правило, кожен новоприбулий стає на якийсь час центром загальної уваги й тому, цілком природно, намагається виглядати пристойно. Слід пам’ятати найпростіші правила.

Гості – правила етикету та гостинності

Спочатку потрібно привітатися з господинею будинку, яка вже піднялася зі свого місця й поспішає вам назустріч, і почекати, поки вона не познайомить вас з іншими гостями. Якщо ви з ними знайомі, то вітайте їх загальним поклоном. Можна, звичайно, привітатися і з кожним окремо, якщо гостей небагато.

Правила етикетуВітайте спочатку жінок, починаючи зі старшої за віком, а потім чоловіків — у тому ж порядку. До речі, люди, яких вважають чарівними, стверджують, що зовсім не важко при цьому знайти для кожного кілька добрих слів і привітну посмішку.

Людям соромливим поява в кімнаті, повній народу, і привернення до себе загальної уваги, іноді дуже пильної, завдає кілька неприємних хвилин. Надмірно скромним людям нелегко навіть на короткий час стати предметом загальної уваги. Який жах! Власні руки й ноги починають заважати. Незрозуміло, куди йти і що робити. Та як би ще не зачепити ненароком ту величезну вазу, що підступно причаїлася в куточку.

Краватка раптово збилася набік, волосся, хвилину тому ретельно розчесане, чомусь розтріпалося, а підбори якось по зрадницьки гучно стукають по паркету. Гірше за все справа з комірцем. Цей удав усе сильніше та сильніше здавлює горло мертвою хваткою… Боже, як же може розхвилюватися людина тільки тому, що їй потрібно ввійти до кімнати!

Одні при цьому бентежаться ще більше, намагаються скоріше забитися в дальній куток, інші, навпаки, бравадою намагаються прикрити свою зніяковілість. У результаті як власні руки, так і власні ноги приводять бідолаху саме до цієї прекрасної вази в кутку. І ваза розбивається з приголомшливою легкістю, лякаючи присутніх.

Правила гостинності
Наслідок — усі незадоволені вашою поведінкою: і ви самі, і господарі. А в усьому винна ваша перебільшена зніяковілість перед іншими гостями, які, до речі, такі ж люди, як і ви.

Тому, хто знає за собою подібний недолік, можна порадити якнайдовше затримуватися в передпокої, для того щоб упорядкувати не тільки свій костюм, але й почуття. А ще краще бути пунктуальним і приходити в точно призначений час, тобто одним з перших: у невеликій компанії легше призвичаїтися, та й відпадає необхідність вітатися одразу з великою кількістю людей. А поступово, з перервами, це зробити значно простіше.