Місто-герой Київ

Знаходиться в обігу з 23 серпня 1995 року.

Ювілейна монета номіналом 200000 карбованців присвячена українському місту-герою: Києву.

Ця монета продовжує серію “Міста герої України”.
Монета виготовлені з мідно-нікелевого cплаву. Вага монети 14,35 грама, діаметр – 33 мм, гурт – рифлений, якість виготовлення – “пруф-лайк”, тиражі – 100000.
Автори: ескізів – Олександр Івахненко (аверс), Миколай КОЧУБЕЙ (реверс), моделей – скульптори Олександр Хазов (аверс) і Вячеслав Хакламов (реверс).
На лицьовій стороні монет (аверсі) в центрі кола, утвореного намистовим узором, знаходиться зображення малого Державного герба України в обрамленні з двох боків гілками калини. Кожна гілка має п’ять листків і три грона ягід. Верхнє гроно складається з семи ягід, середнє – з п’яти, нижнє – з шести. Над гербом розміщена дата 1995 – рік карбування монети, під гербом – у два рядки по колу напис 200000 КАРБОВАНЦІВ, який позначає номінальну вартість монети (число 200000 розміщено в розриві намистового узору). Між зовнішнім кантом і намистовим узором вгорі по колу напис НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, відокремлений з двох боків від слова КАРБОВАНЦІВ розділовими позначками у вигляді ромбів.
На (реверсі) монети в центрі на фоні Дніпра і лівобережної частини міста зображено головний фрагмент меморіального комплексу “Парк Вічної Слави” – обеліск Слави на могилі Невідомого солдата і прилегла до нього частина алеї Загиблих героїв з могилами захисників та визволителів Києва. Праворуч від обеліска Слави знаходяться зображення церкви Спаса на Берестові, Великої дзвіниці Києво-Печерської Лаври, дерев та декоративних кущів. Ліворуч від обеліска – гілка каштана з листям і трьома суцвіттями. По колу розміщено написи: вгорі МІСТО, внизу 1941-1945.