Місто-герой Севастополь

Знаходиться в обігу з 23 серпня 1995 року. 

Ювілейна монета номіналом 200000 карбованців присвячена українському місту-герою Севастополю.

Належить до серії «Міста-герої України»
Монета виготовлені з мідно-нікелевого сплаву. Вага монети 14,35 грама, діаметр – 33 мм, гурт – рифлений, якість виготовлення – “пруф-лайк”, тиражі – 100000.
Автори: ескізів – Олександр Івахненко (аверс) і Анатолій Пономаренко (реверс), моделей – скульптори Олександр Хазов (аверс) і Василь Никищенко (реверс).
На лицьовій стороні монети (аверсі) в центрі кола, утвореного намистовим узором, знаходиться зображення малого Державного герба України в обрамленні з двох боків гілками калини. Кожна гілка має п’ять листків і три грона ягід. Верхнє гроно складається з семи ягід, середнє – з п’яти, нижнє – з шести. Над гербом розміщена дата 1995 – рік карбування монети, під гербом – у два рядки по колу напис 200000 КАРБОВАНЦІВ, який позначає номінальну вартість монети (число 200000 розміщено в розриві намистового узору). Між зовнішнім кантом і намистовим узором вгорі по колу напис НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ, відокремлений з двох боків від слова КАРБОВАНЦІВ розділовими позначками у вигляді ромбів.
На (реверсі) монети в центрі розміщено зображення обеліска місту-герою Севастополю, спорудженого на високому березі Північної бухти на честь подвигу воїнів Окремої Приморської армії, моряків-чорноморців, народних ополченців, винищувального і курсантського батальйонів, які протягом 250 днів – з листопада 1941 року до липня 1942 року – героїчно захищали місто від німецько-фашистських загарбників. Ліворуч від обеліска на фоні морських хвиль, на знак спадкоємності героїчних традицій міста, зображено пам’ятник кораблям, затопленим під час Севастопольської оборони 1854-1855 років. Праворуч зображені три ряди морських хвиль і над ними – силует сучасного військового корабля. По колу монети написи вгорі МІСТО-ГЕРОЙ СЕВАСТОПОЛЬ, внизу під постаментом обеліска 1941-1945.