На честь візиту в Україну Вселенського Патріарха Варфоломія I

Знаходиться  в  обігу з 20 жовтня 2008 року.

Пам’ятна монета номіналам 50 гривень, випущена з нагоди візиту в Україну Вселенського Патріарха Варфоломія І під час святкування 1020-річчя хрещення Київської Русі.

Продовжує серію “Інші монети” 
Монета виготовлена із срібла 999 проби, вага дорогоцінного металу в чистоті – 500 г. Діаметр монети – 85 мм, гурт – гладкий із заглибленим написом позначення металу, його проби – Ag 999, ваги в чистоті – 500,0 та логотипом Монетного двору, якість виготовлення – “спеціальний анциркулейтед”, тираж – 1 000 штук.
Автор ескізів – Роман Чайковський.
Автори моделей – Володимир Дем’яненко, Роман Чайковський.
На аверсі монети угорі розміщено малий Державний Герб України, під яким напис – УКРАЇНА, по колу – написи: НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК (угорі), П’ЯТДЕСЯТ ГРИВЕНЬ (унизу); у колі на тлі Дніпра та Лівобережжя зображено пам’ятник Володимиру Великому, відкритий у Києві в 1853 році, ліворуч на стрічці – рік карбування монети 2008.
На реверсі монети в колі зображено Президента України Віктора Ющенка, який тримає вінок із запаленою свічкою, полум’я якої імітує голограма, та Вселенського Патріарха Варфоломія І, по колу розміщено напис – НА ЧЕСТЬ ВІЗИТУ В УКРАЇНУ ВСЕЛЕНСЬКОГО ПАТРІАРХА ВАРФОЛОМІЯ І