На межі тисячоліть (2001)

Знаходиться в обігу з 7 березня 2001 року.

Пам’ятна монета номіналом 5 гривень, присвячена вступу людства у третє тисячоліття, з яким народи планети пов’язують свої прагнення досягти гармонії у собі і світі, сподівання на мир, порозуміння між народами, на краще життя, в якому пануватимуть злагода та добробут.

Продовжує серію “На межі тисячоліть”.
Монету відкарбовано з використанням сучасних технологій виготовлення біметалевих монет: зовнішнє кільце – мельхіор, а внутрішнє коло – нордік (CuAl5Zn5Sn1), якість – звичайна, діаметр – 28,0 мм, вага – 9,4. Гурт монети – секторальне рифлення. Тираж – 50 000 штук.
Автори: ескізів – Микола Кочубей, моделей – Роман Чайковський.
На лицьовому боці монети (аверсі) у внутрішньому колі на дзеркальному тлі зображено спиралі, що утворюють яйце і символізують могутній подих, який дає життя всім речам і пов’язує їх разом, спіраль життя людини, спіральний рух, постійне звернення людської думки до спірального устрою. У зовнішньому колі зверху розміщено малий Державний Герб України, по колу – написи: УКРАЇНА, 5 ГРИВЕНЬ, 2001 та логотип Монетного двору Національного банку України.
На зворотньому боці монети (реверсі) у внутрішньому колі зображено Жінку-мати з немовлям – символ, що стверджує безперервність та нескінченність життя; у зовнішньому колі зверху зображено символічну зірку, по колу – напис: НА МЕЖI ТИСЯЧОЛIТЬ.