Павло Полуботок

Знаходиться в обігу з 29 січня 2003 року.

Пам’ятна монета номіналом 10 гривень, присвячена наказному гетьману Лівобережної України Павлу Полуботку (бл.1660 – 1724 рр.), який стояв на чолі верхівки української старшини та виступав проти обмеження автономії України, за відновлення гетьманства та ліквідацію Малоросійської колегії. За організацію опозиційної діяльності був ув’язнений у Петропавлівській фортеці, де й помер. Похований у Петербурзі.

Продовжує серію “Герої козацької доби”.
Монета виготовлена із срібла 925 проби, вага дорогоцінного металу в чистоті 31,1 г. Діаметр монети 38,61 мм, гурт – рифлений, якість виготовлення – “пруф”, тираж – 3 000 штук.
Автори: ескізів – О.Івахненко, моделей – А.Новаковськи, В.Дем’яненко.
На аверсі монети зображено загальну для цієї серії композицію, що втілює ідею соборності України: малий Державний Герб України підтримують гербові фігури архістратига Михаїла і коронованого лева – символи міст Києва і Львова, стилізовані написи: УКРАЇНА / 2003 / 10 / ГРИВЕНЬ, логотип Монетного двору, а також позначення металу, його проба – Ag 925 та вага в чистоті – 31,1.
На реверсі монети в намистовому колі в центрі зображено поясний портрет Павла Полуботка, праворуч – герб Полуботка. Між зовнішнім кантом монети і намистовим колом угорі розміщено стилізований напис ПАВЛО ПОЛУБОТОК, унизу – роки життя 1660 – 1724.