Павук

ПАВУК – двоякий символ. Сприймається як символ центру світу і його засновника: заснувати світ – це «павукова робота». Він же – ловець людей в сплетену ним павутину, яка міцна, якщо когось треба спіймати і знищити, але слабка і рветься, якщо на неї надіятись, аби щось втримати.

Тож його павутиння – символ ненадійності для себе і небезпечний засіб у чужих руках…

Його також вважали символом Сонця: від павука, коли він знаходиться в центрі павутини, так розходиться мереживо павутинок, як від Сонця – сяйво і промені. Водночас він був і символом місячної богині, яка пряде павутину часу і долю кожної людини. До цього всього, з ним пов’язують символіку лабіринту: в лабіринт легко ввійти, але важко, а інколи і неможливо, вийти, – так само і з павуковою пасткою-мереживом, в яку потрапити легко, а звільнитись практично неможливо… Це ж саме павутиння може бути образом запустіння і занедбаності, навіть дряхлості.
Символіка павука має і магічне значення: якщо павук опускається в центрі оселі – добра ознака (до гостей, до подарунків); якщо опускається до порога – бути в хаті покійнику; опускається до полудня – чекайте радість до третього дня; чорний павук провіщає нещастя, а білий – радість; якщо павуки плетуть в оселі багато павутини, то скоро хата стане пусткою…