Перша участь у літніх Олімпійських іграх

Знаходиться в обігу з 10 липня 1996 року.

Ювілейна монета присвячена Олімпійським іграм “Перша участь у літніх Олімпійських іграх” номіналом 2000000 карбованців.

Належить серії  “Спорт”
Монета карбованців виготовлена із срібла 925 проби, вага дорогоцінного металу у чистоті 31,1 г. Діаметр монети 38,61 мм, гурт – рифлений, якість виготовлення “пруф”, тираж – 10000 штук.
Автори: ескізів – Олександр і Сергій Харуки, Володимир Таран, моделей – скульптор Роберт Котович.
На лицьовому боці монет (аверсі) у центрі знаходиться зображення малого Державного герба України, праворуч і ліворуч від нього – стилізовані зображення трибун стадіону і лаврового листя. Над гербом напис УКРАЇНА, під гербом 1996 – рік карбування монети. Внизу по колу позначення номіналу: 2000000 КАРБОВАНЦІВ. На срібной монеті з обох боків від дати карбування розміщені позначення і проба дорогоцінного металу Аg 925 та його вага у чистоті 31,1.
На зворотньому боці монет (реверсі)    “Перша участь у літніх Олімпійських іграх” у центрі розміщено восьмикутний картуш із зображенням профілю молодої жінки у вінку з квітами – символічний образ України, за основу якого взято малюнок із Державного кредитового білета 1918 року, виконаний Георгієм Нарбутом. Над картушем зображено фігури п’яти античних атлетів, під картушем – фігури п’яти сучасних спортсменів. Праворуч картуша емблема Національного олімпійського комітету України, ліворуч – напис у два рядки АТЛАНТА XXVI. Вгорі по колу напис ПЕРША УЧАСТЬ У ЛІТНІХ ОЛІМПІЙСЬКИХ ІГРАХ.