Поділля Західне

ПОДІЛЛЯ ЗАХІДНЕ
Кінець XIX — початок XX ст.
Весільне вбрання молодих колишнього
Гусятинського повіту Галичини,
тепер Гусятинського району Тернопільської області
Весільна додільна уставкова полотняна сорочка молодої прикрашена традиційною західноподільською вишивкою на рукавах, вузенькому комірці, навкіс розташованою на пазусі («погрудках») та по низу.

Стан оповитий одноплатовою вовняною тканиною «опинкою», правий край якої відігнутий і закладений під широкий тканий пояс. Західноподільські опинки ткали з тонкої чорної шерсті, а кінці перетинали кольоровими смугами, переважно жовтогарячих та червоних кольорів. Надзвичайно складним та пишним робили весільний вінок молодої. На голову молодій надягали оксамитову шапочку, суцільно розшиту рядами орнаментально набраних бісерних стрічок — силянок, кольорових намистин і дрібних штучних квітів. На потилиці ці штучні квіти збирали в букет, від якого на плечі спадали шовкові стрічки. Шия молодої прикрашена разками скляного намиста, яке спадає бахромою «тороками» на груди. При вухах до шапочки вчеплені «кучері» з фарбованого пір’я. Поверх шапочки на чоло накладено вінок, сплетений з барвінкового позолоченого листя.

Довга весільна сорочка молодого, випущена поверх штанів, підперезана тканим поясом. На плечі накинуто свиту. На голові — плетений бриль, прикрашений пір’ям когута.
 
Малюнок збільшується , якщо клікнути на нього