Правильне миття голови

Шампунь — це суміш із тензидів (очищувальних речовин, які піняться), води, консервантів, ароматичних і живильних
речовин. Таємниця впливу полягає в тонко продуманій рецептурі. Нові шампуні для надання об’єму містять, наприклад, активний наповнювач, який під час миття обволікає волосся, як друга шкіра, і робить його товстішим.

Якщо ви миєте волосся щодня, то користуйтеся м’яким шампунем, який не висушує волосся. Шампунь для відлущення просто видаляє лусочки лупи. Як і відлущувальні засоби для обличчя та тіла, цей інтенсивний мийний засіб містить мікроскопічні кульки-гранули, що м’яко видаляють з поверхні шкіри ороговілі лусочки. Біошампунь із такими живильними добавками, як олія пророщеної пшениці, жожоба, соя, авокадо, а також ланолін, уже при митті роблять пошкоджене сухе волосся пружним. Довге волосся обов’язково мийте відновлювальним шампунем, який містить колагени та «катеонні полімери». Ці добавки склеюють надломи, згладжують роговий шар волосся. Для тих, хто поспішає, — практичний шампунь «два-в-одному», тобто шампунь і кондиціонер в одному флаконі. Для тонкого волосся необхідний особливо ретельний підхід.

Оптимальне поєднання — миття волосся та масаж шкіри голови. Так ви одночасно робите дві корисні справи. Масаж діє не тільки розслаблювально, але й підсилює кровообіг шкіри голови. Отже, корені волосся через капіляри забезпечуються киснем і поживними речовинами, і через якийсь час у вас виростає здоровіше та міцніше волосся.

Основне правило для кожного типу волосся: перед миттям необхідно дуже добре розчесати волосся, щоб видалити з нього залишки засобів для укладки та лупу. Шампунем промивають волосся до «скрипу». В іншому випадку волосся, коли висохне, стане клейким. Мокре волосся розбухає та стає дуже чутливим, тому не тріть його рушником. Не рвіть його гребінцем, розчісуйте обережно.

Ви думаєте, що чим більше догляду, тим краще? Це помилка! Вона часто призводить до погіршення стану волосся. Хто думає, що чим довше діє засіб для догляду, тим кращий результат, — теж помиляється. На волосся має впливати певна кількість засобу. Якщо воно одержує його більше, ніж треба, то живильні речовини відкладаються на поверхні. Унаслідок цього волосся в’яло повисає. Дотримуйтесь, будь ласка, вказівок в інструкції із застосування засобу. Кожен продукт тестується й у цьому плані.

Протягом усього літа волосся страждає від ультрафіолетового проміння так само, як і шкіра. Як наслідок, волосся стає сухим, ламким, побляклим. Тут вам допоможуть спеціальні спреї, гелі та олії, які утворюють захисну плівку, що відбиває ультрафіолетове проміння, як це роблять засоби для шкіри.

Ополіскувачі, креми, засоби для укладки, спреї та рідини — дія цих засобів завжди однакова: вони заповнюють розриви та тріщини на поверхні волосся та одночасно постачають його живильними речовинами та вологою, полегшують процес розчісування. Вам не обійтися без ополіскувача, якщо волосся стало клейким. Ті, у кого волосся товсте або в’ється, мають використовувати ополіскувач після кожного миття голови. Жінки з тонким волоссям не повинні ним користуватися.

Маски для волосся корисно робити кожні два тижні. У продажу є маски для будь-якого типу проблемного волосся. У більшості випадків вони містять такі біологічно активні речовини, як шовкові протеїни, вітаміни, пантенол, кератин, кашемір. Ці лікувальні маски необхідно змивати без залишку. Новинкою стало лікування з термоефектом. Ці лікувальні маски накладають на волосся теплими для того, щоб корисні речовини діяли інтенсивніше та швидше. Існують засоби лікування волосся, які використовуються як перед миттям, так і після нього. Якщо у вас мало часу, купіть спрей для швидкого лікування волосся. Перевага цього засобу в тому, що його не потрібно втирати та змивати, волосся отримує багато вологи та одночасно залишається сухим.

Жінки з довгим волоссям мають регулярно застосовувати засіб для догляду за кінчиками волосся — у вигляді крему або рідини. Пошкоджені кінчики волосся, які посіклися, цей засіб покриває захисним шаром, оберігає від шкідливого впливу навколишнього середовища до наступного миття та перешкоджає подальшому їх розшаруванню. Рідкий засіб утирається в сухе волосся масажними рухами. До речі, якщо ви хочете відростити довге волосся, вам не знадобиться часто підстригати посічені кінці. За допомогою блиску-крему пошкоджений кератиновий покрив і кінчики волосся можна вилікувати.

І останній чудовий засіб для волосся — маска з лікувальної грязі. Вона дає могутній енергетичний імпульс на всю довжину волосся.
На багатьох засобах для догляду за волоссям указується число рН. Значення цього числа говорить про баланс між кислою та лужною реакцією. У волоссі завжди міститься трохи вологи з атмосфери, від дихання й ін., і воно має трохи кислу реакцію. Однак деякі процедури з догляду за волоссям, включаючи фарбування та хімічну завивку, надають йому лужної реакції. У цьому випадку волосся втрачає пружність, стає ламким і січеться. Тому значення рН у шампуні, ополіскувачі, бальзамі, кондиціонері, якими ви будете користуватися, дуже важливе для вас, особливо якщо природний кислотно- лужний баланс був порушений. Якщо значення рН виражається числом від 7 до 9, він позначає кислу реакцію, 7 — нейтральну, від 7 до 14 — лужну. Більшість шампунів має рН від 6 до 8. Щоб знайти шампунь, який вам підходить, доведеться експериментувати.

Уникайте шкідливої звички мити голову на ніч і лягати в постіль з мокрим волоссям. По-перше, ви ризикуєте застудитися, по-друге, це дуже шкідливо для волосся. Якщо волосся як слід не обполіскане, можна вважати, що воно й не вимите. Ретельне полоскання необхідне після вживання будь-якого шампуню. Полощіть волосся двічі, тричі, поки остання часточка мила не буде змита геть чисто. Найменший залишок мила — і ваше волосся матиме тьмяний та липкий вигляд, і до нього одразу прилипне бруд. Запам’ятайте, що закінчувати полоскання треба холодною водою, причому настільки холодною, як ви тільки зможете витримати. Цим ви закриваєте пори та запобігаєте виділенню шкірного сала. Особливо важливо це для тих, у кого звичайно жирне волосся.