Визвольна війна середини XVII століття

Знаходиться в обігу з 25 червня 1998 року.

Ювілейна монета номіналом 20 гривень, присвячена 350-річчю початку визвольної війни середини ХVІІ століття за незалежність і створення національної держави. 

Ця монета продовжує серію “Герої козацької доби”.
Монета виготовлена із срібла 925 проби, вага дорогоцінного металу у чистоті 31,1 г. Діаметр монети – 38,61 мм, гурт – рифлений, якість виготовлення – “пруф”, тираж – 10 000 штук.
Автори: ескізів – Олександр Івахненко, моделей – скульптори Анджей Новаковськи (аверс), Роман Чайковський (реверс).
На лицьовому боці монети (аверсі) у намистовому колі зображена загальна для серії композиція, що втілює національну ідею Соборної України: обабіч малого Державного герба України розташовані гербові фігури Архістратига Михаіла і коронованого лева – символів – міст Києва і Львова. Навколо композиції розміщені стилізовані написи, розділені зображеннями грифонів у барокковому орнаменті: УКРАЇНА і 1998 (угорі), 20 ГРИВЕНЬ (унизу в два рядки) та позначення, проба і вага металу.
На зворотньому боці монети (реверсі) у намистовому колі на тлі піскового годинника – символу спадковості часів – зображено двобій між запорозьким козаком і польським крилатим рейтаром. Обабіч батальної сцени розташовані фігури вершників – керманича національно-визвольного руху гетьмана Богдана Хмельницького та співця героїчних походів козака-бандуриста. Навколо композиції розміщено стилізований напис: ВИЗВОЛЬНА ВІЙНА СЕРЕДИНИ ХVІІ СТ.