Як поліпшити зір

Вправи за системою П. Брега

 Дихання, що стимулює приплив крові до очей

Відкрити вікно або вийти на свіже повітря, щоб одержати якнайбільше кисню (99 % усіх людей відчувають кисневе голодування. При цьому очі слабшають, напружуються та втрачають блиск).

Перед вправою кілька разів вдихнути. Тепер кров готова направити кисень до очей. Глибоко зітхнути, затримати подих, не видихаючи, зігнутися в талії та, трохи зігнувши коліна, опустити голову, щоб вона була нижче від рівня серця. Тепер кров, збагачена киснем, іде до голови та до очей, видаляючи отрути. Стояти в такому положенні, рахуючи до 5.

Температурна (водна) стимуляція очей

Узяти два великих шматки тканини. Один шматок опустити в гарячу воду (як тільки можна терпіти). Другий шматок — у крижану (просто холодну воду брати не можна). Вийняти тканину з гарячої води та прикласти на 2 хв, щільно притискаючи, до очей. Потім негайно прикласти до очей на 1 хв тканину, змочену водою з льодом. Витерти очі.

Попередження: У вас може закрутитися голова, тому починайте виконувати цю вправу без зусиль. У міру набуття навичок запаморочення проходить. Через тиждень ви зможете затримувати подих протягом 10 с.

Світлова стимуляція очей

Основні правила

1. Ніколи не стимулюйте сонцем обидва ока одночасно.
2. Ніколи не дивіться на сонце або лампу.

Сядьте зручно на стілець із прямою спинкою. Тримайтеся прямо, не нахиляйтеся, ноги міцно поставте на землю, не перехрещуючи їх і не кладучи ногу на ногу. Руки тримайте вільно.

Прикрийте ліве око однією рукою так, щоб світло не попадало на нього. Дихайте глибоко, погойдуючи головою та моргаючи правим оком на сонце доти, доки можете швидко моргати й не почувати дискомфорту. Потім прикрийте рукою праве око та моргайте лівим оком.

Після всіх цих моргань в очах будуть миготіти сонячні плями (після світіння). Це нормально. Прикрийте очі руками та трохи дайте їм відпочити. Потім підставте закриті повіками очі сонцю. Виконайте ці вправи 10 разів при сонці та 20 разів, якщо використовуєте 150-ватну лампу. Очі моряків і людей, які проводять багато часу на відкритому повітрі, чисті, ясні та здорові.

 

Техніка прикривання очей долонями

Сонце розігріває та стимулює нерви ока, активізуючи в ньому циркуляцію крові. Після цієї стимуляції необхідно прикривати очі долонями. Це найкращий спосіб домогтися релаксації нервів усіх органів чуттів, у тому числі й зору, а також зменшення розумової та фізичної напруги. Кожна людина, у якої є які-небудь дефекти зору, повинна прикривати очі долонями так часто, як тільки можливо.

Для виконання цієї процедури закрийте очі зігнугими долонями, тильний бік яких спирається на вилиці, а пальці розташовані на чолі. Долоні не повинні торкатися очей. Якщо світло не проникає до очей, то закрийте їх повіками, але так, щоб ні повіки, ні брови, ні пальці не були напруженими.

Сядьте зручно за стіл або покладіть подушку на коліна. Тримайте хребет і шию прямо, не згинаючи їх. Якщо вам необхідно нахилитися до долонь, то нахиліться вперед у талії. Прикривання очей руками не принесе користі, якщо тіло напружене.

Якщо все йде успішно, очі будуть переживати почуття приємної темряви, вільної від кольору, сірості й образів. Ступінь чорноти відбиває ступінь релаксації. Сонце стимулює райдужну оболонку, а темрява заспокоює її. Тримати очі в темряві необхідно 15 хв.

Комплекс вправ гімнастики для очей

1. Приставити вказівний палець (чоловіки — правої руки, жінки — лівої) до кінчика носа, палець паралельний підлозі. Скосити погляд на пучку, дивитися не моргаючи. Одночасно з фіксацією погляду на пучці виконати повний вдих і повний видих. Виконувати 2-3 рази.
2. Виконується аналогічно першій, але палець приставлений до ділянки міжбрів’я. Виконувати 2—3 рази.
3. Приставити вказівний палець правої руки до кінчика носа. Скосити погляд на пучку. З повним вдихом відсувати палець від носа якнайдалі (на відстань витягнутої руки або на відстань гостроти погляду). Дивитися на пучку. З видихом повернути палець назад до носа. Виконується 2—3 рази.
4. Виконується аналогічно вправі 3, але палець приставлений до ділянки міжбрів’я. Виконувати 2—3 рази.
5. Закинути голову назад якнайдалі. Дивитися на кінчик носа. Зробити повний вдих, потім повний видих. Виконувати 2-3 рази.
6. Закинути голову назад якнайдалі. Дивитися на ділянку міжбрів’я. Зробити повний вдих, потім повний видих. Виконується 2—3 рази.
7. Зробити повний вдих. На видиху виконувати масаж очних яблук другими фалангами великих пальців рук (очі закриті). На затримці відкрити очі та прикрити їх долонями й перебувати в такому положенні весь час затримки на видиху (очі відкриті та розслаблені під час усієї затримки). Виконується 1 раз.
8. Очима описувати «вісімки»: горизонтальну, вертикальну та дві діагональні. Площина фіксації близька до обличчя. Кожну вісімку описувати спочатку в один бік, потім — в інший. Виконувати по 1— 2 рази в кожен бік.
9. Повільно обертати по колу очними яблуками: з відкритими очима, із закритими. Ритм змінювати, амплітуда максимальна. Виконується 10—15 разів.

 

Вправи для усунення короткохорості (виконуються в положенні сидячи)

1. Міцно замружити очі на 3—5 с, а потім відкрити їх на такий же час. Повторити 6—8 разів.
2. Швидко моргати обома очима протягом 1—2 хв.
3. Стулити повіки та ніжно помасажувати їх круговими рухами пальця протягом 1 хв.
4.Трьома пальцями кожної руки легко натиснути на верхню повіку, через 1—2 с зняти пальці з повіки. Повторити 3—4 рази.
5. Вказівними пальцями зафіксувати шкіру надбрівних дуг. Повільно закрити очі. Пальці, утримуючи шкіру надбрівних дуг, чинять опір м’язу. Повторити 8—10 разів.

Вправи для тих у кого далекозорість 

1. Долоні покласти на коліна, погляд — прямо перед собою. Очі направити максимально вліво вниз і, не моргаючи, дивитися так до втоми, появи сліз або сильного бажання моргнути. Бажано зробити повний вдих і видих, після чого скосити очі, як зазначено вище, і затримати їх у такому положенні максимально довго. До вдиху повернути очі у вихідне положення. Вправа виконується один раз.
2. Те саме, що у вправі 1, тільки очі скосити вправо вниз.
3. Те саме, що у вправі 1, тільки обома очима дивитися на перенісся.
4. Те саме, що у вправі 1, тільки дивитися на кінчик носа.