7 березня – Маврикій день

За народним календарем 7 березня відзначається Маврикій день. Свято отримало назву на честь християнського святого Маврикія, чия пам’ять відзначається в цей день.

7 березня – свято Маврикій день

У народі вірили, що саме на Маврикій день з теплих країв повертаються додому граки, ластівки, шпаки. Народ при цьому зазначав: якщо птахи прилетять раніше, ніж належить, то чекати слід швидкої весни.  У народі говорили з цього приводу «Ранні пташки – до щасливого року».

7 березня Маврикій день

На Маврикія було прийнято починати перші польові та городні роботи в році. Так, селяни на майбутні ріллі і грядки починали вивозити гній, який старанно збирали всю зиму. Гній був єдиним добривом і його високо цінували.

Жменя першої весняної землі, на думку селян, мав здатність виганяти з дому клопів, тому нею обов’язково окроплювали хату. А ще в деяких південних регіонах в Маврикій день висівали ранню капусту. Вважалося, що таке раннє засівання повинно було вберегти капусту від гусениць.

Стравою дня  на Маврикія була так звана «чорна юшка». Це суп, для якого м’ясо відварювали з прянощами і корінням в огірковому розсолі.