Боротьба з гризунами на пасіці

Боротьба з гриунами на пасіці (Зимівля на стелажах), щоб миші не проникнули у вулики під час зимівлі бджіл, у земляну підлогу омшаника вбивають дубові коли діаметром 6— 7 см. Висота колів над поверхнею підлоги — 40—45 см.

На кілки надівають порожні консервні банки догори дном. Банки закріплюють на відстані 9—10 см від верхніх кінців колів. Потім у них прибивають рейки, на які ставлять вулики. Миші не проникають у вулики. Від стін зимовника стелажі й вулики знаходяться на відстані 15—20 см.

Боротьба з гризунами на пасіці

Боротьба з гризунами на пасіці – Пастка-автомат

Боротьба з гризунами на пасіці – мишоловку роблять так. Збивається хрестовина з тонких дощечок розміром 22 х 6,5 х 1 см. У центрі хрестовини робиться отвір діаметром 1,5 см, у який вбивається кілочок заввишки 7 см. З усіх чотирьох боків хрестовина оббивається жерстю: довжина верхньої сторони — 16 см, нижньої — 26 см і ширина — 7 см. Кожну з чотирьох жерстин згинають під кутом 90°.

У нижній частині коридорів, що утворилися, укріплюють чотири планки, вистругані так, щоб центр вати був трохи зміщений, тобто вони повинні мати перевагу назовні. Планки розміром у довжину 15 см, у ширину 6 см укріплюють цвяхами в отвори, зроблені в жерсті. Обертаються планки разом із цвяхами, тому отвори в жерсті для їхніх осей повинні бути трохи більшого діаметра.

Щоб планочки не торкалися жерсті, можна на цвяхи надіти шайбочки з твердої шкіри або металу. Планочки повинні бути відрегульовані вагою зовнішнього краю, щоб завжди знаходилися в горизон¬тальному положенні, але при переході мишей за осьову лінію легко перекидалися всередину. Мишоловка-автомат завжди готова прийняти мишей одразу з чотирьох боків.

Для залучення мишей у пастку на низ кілочка можна намазати масу зі стовченого смаженого насіння, змішаного з медом. Дія цієї принади дуже добра. До відра треба поставити 4 дощечки, по яких миші будуть підніматися до принади. Інший спосіб Кравцова:

Мишоловка для пасіки

Боротьбя з гризунами на пасіці – «Підступні» кульки

Також ведуть боротьбу з мишами за допомогою балабушок із хліба, у які поміщають цемент і стовчене в порошок скло з розрахунку на 1 кг свіжого хліба 150—200 г скла та 150-200 г цементу. Балабушки роблять маленькі — по 5-10 г. Миші охоче поїдають принаду й швидко гинуть від закупорки кишечнику.
Фосфорно-цинкова отрута

Сполучення фосфору із цинком підмішують у кількості 200 г на 1 кг зерна пшениці, додаючи 100—150 г свіжої соняшникової олії. Отруєне зерно кладуть у невеликі бляшані банки або просто на фанерні дощечки й розкладають його в різних місцях зимівника на підлозі. Усі миші гинуть.

Якщо вапно підсолодити

Беруть суміш із 60 % цукру та 40 % розтертого в порошок негашеного вапна. Для запаху додають кілька крапель ганусової олії. Суміш насипають у блюдечка, тут же ставлять тарілки з водою. Миші охоче поїдають її. Вапно, потрапивши в шлунок, гаситься й викликає спрагу, миші гинуть