Масть і мітки коня

Масть коня, або забарвлення, складається з поєднання кольору волосяного покриву й кольору шкіри. Це важлива характеристика, що дозволяє судити не тільки про породу коня, але й про його норов і стан здоров’я.

Здавна фахівці відзначали, що коні темної масті, як правило міцніші й витриваліші, а світлі мають ніжнішу конституцію. Тварини – альбіноси не тільки слабші, але й мають низьку життєздатність. Тому серед кінських порід немає таких, у яких альбінізм є повним.


Кінь альбінос

Масті бувають прості – ворона, біла, руда; двоколірні роздільні – гніда, булана, мишаста; двоколірні змішані – булана, сіра; триколірні – чала, булана; плямисті – ряба й чубара.

При заповненні документів на коня дотримуються певних правил при описі масті й міток. Спочатку повідомляють про мітки на голові (лисина, зірка на лобі, велика або мала). Далі повідомляють пр. ніздрі (якого кольору пляма охоплює одну або обидві ніздрі тощо). Губи – колір, плями на одній або обох. Колір очей і особливості райдужної оболонки. Опис ніг ведуть з лівого боку на правій. Пучки волосся іншої барви в гриві, чубку, пахах і хвості відзначаються окремо.