Приготування страв з яєць

Приготування страв з яєць – куряче яйце важить у середньому 50 г, причому на шкаралупу припадає 10 % ваги, на білок — 60 % і на жовток — 30 %. У 50 г яйця міститься близько 80 калорій.

У їжу рекомендується вживати тільки курячі яйця, тому що яйця водоплавних птахів (качок, гусей) можуть містити хвороботворні мікроби, так звані сальмонели.

Приготування страв з яєць

Приготування страв з яєць правильно та корисно

Перш ніж використовувати яйце, необхідно звернути увагу на їхній зовнішній вигляд. Шкаралупа свіжого яйця повинна бути гладенькою й рівномірно забарвленою. У розбитого яйця мають бути приємний запах і неушкоджена оболочка жовтка.

Яйця широко використовують у кулінарії для приготування окремих страв і як складову частину різних видів тіста, соусів, заправ для супів та фаршів. Яйця споживають у їжу, піддають різній кулінарній обробці: варінню на воді чи на парі, смаженню чи запіканню.

Варити яйця можна до різного ступеня готовності: рідкі (3—3,5 хв), у мішечок (4—5 хв) і круті (7—10 хв).

В українській кухні яйця входять до складу багатьох борошняних, сирних, круп’яних та інших страв, а також використовуються самостійно. Варені яйця подають із різними добавками, підливами. Українські яєчні готують тільки збитими, на відміну від російських.