Лялька “Коза” з природних матеріалів.

Відео-урок, як зробити різдвяну кізоньку своїми руками допоможе вам створити креативну роботу в школу, дитячий сад, або просто сувенір під ялинку для бабусі й дідуся. Спільна творчість з дитиною допоможе зосередити її увагу, і дасть можливість проявити себе.

Різдвяна коза своїми руками – розвиває творчі здібності малюка, адже дитина  може зробити своїми руками подарунок рідним, при цьому змінюючи кольорові рішення, втілюючи свої пізнання про цього персонажа і додаючи власного креативу. Займаючись з дитиною створенням різдвяної кози, Ви можете разом  згадати традиції і казки з її участю.

Як ми знаємо, коза в традиційній культурі багатьох народів символізує багатство, достаток, урожай і плодючість. Також напевно всі дітки добре знають казку «Коза-Дереза», а коли дитина своїми руками робитиме різдвяну козу, Ви разом з нею можете згадати цю казку і можливо втілити образ казкової кізоньки в своїй ляльці – козі.

Ну і звичайно так як виготовляємо  різдвяну козу,  то  дитина обов’язково  повинна дізнатися про символіку цієї кізоньки саме в Різдво: а саме  вірування про чудесні властивості кози відбилися в новорічному звичаї “Водити Козу”. Це свого роду народний спектакль, де головним героєм є Коза. Цей спектакль традиційно проводили слов’янські народи, а також молдавани, вірмени, литовці, румуни та шведи. Водячи Козу на Новий рік (в деяких місцевостях – на Різдво) від будинку до будинку, люди мали на меті заворожити врожай на майбутній рік, а також, закликавши силу предків-небіжчиків, оживити (разом з народженням нового року) творчу енергію всього роду.