Біологічні особливості коня

Біологічні особливості коня – це свійський кінь, непарнокопита травоїдна тварина, представник родини конячих, високоспеціалізована, пристосована до тривалого й швидкого бігу.

На передніх і задніх кінцівках коня є лише по одному, третьому пальцю. Це не означає, що решта пальців у нього подвоєна. Просто від інших пальців залишилися лише малопомітні рудименти, а вся сила і розвиток припала на третій палець.

Біологічні особливості коня

Біологічні особливості коня – як визначити

Волосяний покрив коня, як правило, щільно прилягає до тіла, утворюючи на шиї красиву гриву зі спадаючим спереду на чоло волоссям – чубком. Хвіст нагадує довгу гарну мітелку, яка дозволяє тварині влітку відганяти надокучливих комах майже по всій довжині тіла.

Особливості коня

Оскільки це травоїдна тварина, кінь легко й чудово почувається навіть у найнесприятливіших для життя травоїдних умовах. Такі здичавілі тварини часто знову одомашнюються, що сприяє поліпшенню наявних порід.

Свійський кіньШлунок коня відносно невеликий, і годувати його досить складно. Навіть надлишок концентрованих кормів може йому зашкодити. Оскільки кінь позбавлений блювотного рефлексу, весь корм, що потрапив до його організму, має пройти через нього.

А це не завжди можливо. Так, при потраплянні до травногого тракту коня продуктів, що забродили, здувається сліпа кишка, і у тварини може виникнути важке захворювання – тимпанія.