28 березня – Олександрів день

Олександрів день, цього дня прилітають перші чайки.  В народі свято ще наливали «Лісний день». У цей день прийнято виявляти повагу лісу і духам, які в ньому живуть.

Якщо на Олександра прилітали чайки, це віщувало настання тепла і початок льодоходу. Якщо в цей день чайки купалися у воді, очікували непогожу погоду.

Олександрів день

Олександрів день – прикмети та традиції

28 березня за народним календарем шанували як день лісу. Ліс був для селян годувальником: забезпечував ягодами, грибами, лікарськими травами, дичиною.  Тому в цей день відгукувалися про ліс з особливою повагою, за дари дякували лісовому Домовику, а також читали заговори, щоб у лісі не блудити, і завжди знаходити потрібну дорогу. Травники, грибники і мисливці, перед тим як увійти до лісу, просять дозволу і вибачаються, що потривожили його.

Вовки на олександра

На Олександра особливо гуляли вовки, справляючи бурхливо свої «весілля» і тому особливо недружні до людини. Коли вони особливо голосно і дружно вили в лісі, тим самим заважаючи спати, потрібно було перевернути подушку, і страх вмить відступав. А якщо не допоможе, то позбутися від страху можна таким чином: коли подушку перевернеш, відразу сном спокійним заснеш.

Прикмети на Олександрів день

Побачив шпака — весна на порозі чека
Чайка прилетіла — скоро лід піде
Журавель прилетів — тепло приніс
Приліт жайворонка — до тепла
Побачив зяблика — чекай холоду