Богдан Хмельницький

Знаходиться в обігу з 21 червня 1996 року.

Номінальна вартість пам’ятної монети 1 мільйон карбованців.

Монета виготовлена із срібла 925 проби, вага дорогоцінного металу у чистоті 15,55 г. Діаметр – 33 мм, гурт – рифлений, якість виготовлення – “пруф”, тираж – 10000 штук.Належить до серії «Видатні особистості України»

На лицьовому боці монет (аверсі) в центрі кола, утвореного намистовим узором, знаходиться зображення малого Державного герба України в обрамленні з двох боків гілками калини. Над гербом розміщена дата 1996 – рік карбування монети. По колу монети написи: вгорі УКРАЇНА, внизу у три рядки 1 МІЛЬЙОН КАРБОВАНЦІВ. Ліворуч і праворуч від цифри 1 розміщені позначення і проба дорогоцінного металу Аg 925 та його вага у чистоті 15,55.
Автори: ескізів – Олександр Івахненко, моделі – скульптор Олександр Хазов.Автори: моделей – Анатолій Пономаренко, моделі – скульптор Вячеслав Харламов.

На реверсі монети в центрі розміщено фотографічне зображення пам’ятника Богдану Хмельницькому на Софійському майдані в Києві. По колу монети написи: ліворуч БОГДАН, праворуч від пам’ятника ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ, 1595-1657 на фоні постаменту.