Курячий брід.

Цей шов здебільшого використовується в поєднанні з лиштвою, вирізуванням, солов’їними вічками тощо.

Виконується він в такий спосіб. Від закріпленої в полотні нитки відраховуємо 3 нитки праворуч по основі и 3 нитки вгору по пітканню, голку вколюємо в полотно і виколюємо через 3 нитки ліворуч по основі. Потім відраховуємо З нитки праворуч по основі, голку вколюємо знову і виколюємо через З нитки вгору по пітканню. Так утворюється хрестик, після якого і починається вишивання шва «курячий брід» (його можна починати і без хрестика).
Для цього від місця останнього виколювання відраховуємо 3 нитки праворуч по основі та З нитки вниз по пітканню і з того місця беремо на голку 3 нитки полотна ліворуч по основі. Після виконання цього знову відраховуємо 3 нитки праворуч по основі та З нитки вниз по пітканню і після чергового вколювання голку виводимо через З нитки вгору по пітканню.
Завдяки безперервному повторенню вищеописаних дій на полотні простягається стібок шва «курячий брід» потрібної довжини. Шов «курячий брід» може бути подвійним, потрійним і т д., для чого поряд з першим стібком у той же спосіб виводиться другий, третій та ін.