На межі тисячоліть (2000)

Знаходиться в обігу з 28 грудня 2000 року.

Пам’ятна монета номіналом 5 гривень, присвячена переходу з другого у третє тисячоліття, з яким народи планети пов’язують свої сподівання на мир, порозуміння між народами, на краще життя, в якому пануватимуть злагода та добробут.

Розпочинає серію “На межі тисячоліть”.
Монета відкарбована з використанням сучасних технологій виготовлення біметалевих монет: зовнішнє кільце – мельхіор, а внутрішня вставка – нордексМонетаз такої комбінації металів карбується в Україні вперше, якість – звичайна, діаметр – 28,0 мм, вага – 9,5 г. Гурт монети – секторальне рифлення. Тираж – 50 000 штук.
Художник і скульптор – Роман Чайковський.
На лицьовому боці монети (аверсі) на тлі дзеркала зображено утворений трьома півколами рельєфний трипелюстковий орнамент, що символізує триєдність минулого, сучасного та майбутнього. В центрі цього орнаменту розміщено малий Державний Герб України. Між пелюстками орнаменту по колу розміщено написи: УКРАЇНА, 5, ГРИВЕНЬ, 2000 та логотип Монетного двору Національного банку України.
На зворотньому боці монети (реверсі) зображено стилізовану фігуру сіяча, який іде по ріллі, сіючи зерна “розумного, доброго, вічного” для тих, хто житиме в наступному тисячолітті. По колу розміщено напис: НА МЕЖІ ТИСЯЧОЛІТЬ.