Насипають перебрані ягоди (малину, вишні, черешні) в емальовану каструлю доповна і заливають горілкою. Каструлю зверху щільно зав’язують товстим папером, який проколюють паличкою в 2—3 місцях, і ставлять в негарячу піч або духовку на 8—10 годин.
Якщо за цей час ягоди не упріють, поставити ще раз. Після того, якягоди упріють, рідину обережно зливають через складену вчетверо марлю в іншу посудину. В проціджену паленку кладуть цукор, добре розмішують, ставлять на вогонь і дають закипіти, щоб цукор добре розтав. Після цього паленку розливають в пляшки, закривають корками і осмолюють.
Пити паленку рекомендується через рік після виготовлення.
На 1 кг ягід — 500-700 г цукру.