На Русі Іпатію молилися про поповнення в сімействі або позбавленні від безпліддя. Просили його і про вигнання нечисті, яка, за повір`ям, у цей день починала скаженіти і псувати домашнім настрій. У деяких місцях це свято називали Вогнищем.
13 квітня ушановується пам’ять святого Іпатія – єпископа гангрена (Мала Азія). В 325 році Іпатій брав участь в акції по встановленню основних догматів християнства.
По поверненню додому його зловили послідовники розкольників, побили камінням і палицями, а після – кинули в трясовину. Незабаром тіло мученика дістали з болота і поховали з усіма почестями. За переказами, одна з нападників на Іпатія була жінка. Після того, що сталося вона втратила розум, але, прийшовши на могилу убієнного і розкаявшись, жінка отримала зцілення. Безліч чудес було на гробниці святого.
Іпатій Чудотворець – прикмети та традиції
На Русі Іпатію молилися про поповнення в сімействі або позбавленні від безпліддя. Святий також протегував над породіллями, допомагаючи втихомирити кровотеча і швидше відновити дітородну функцію.
Просили його і про вигнання нечисті, яка, за повір’ям, у цей день починала скаженіти і псувати домашнім настрій. В деяких місцях це свято називали Вогнищем.
Сьогодні жінки, які святкують свій день народження, повинні були віднести на землю тліюче вугілля, щоб розпалити багаття. Вважалося, що подібний обряд допомагав земельному інвентарю краще працювати і довше служити своєму господареві.