14 квітня – Марії-Єгиптянки

Це було майже 1500 років тому. У Єгипті в християнській сім’ї росла дівчинка Марія. Була вона дуже вродлива — кожен, хто хоча б раз зупиняв на ній погляд, не міг забути привабливий вигляд юної єгиптянки. І багато з тих, хто хоч раз бачив її, шукали потім усе нових і нових зустрічей.

Вони забували про навколишній світ: замість того, щоб подати милостиню жебраку, вони витрачали гроші на квіти й дорогоцінності для Марії. Поїли її вином, пригощали солодощами; замість того, щоб подумати над книгою чи зробити потрібне діло, вони думали про те, як би ще раз відвідати красуню.

Марії-ЄгиптянкиТаке загальне милування стало бідою для дівчини. І її спіткав великий гріх перед Богом, який називається блуд. Одного разу вона опинилась у Єрусалимі на свято Воздвиження Хреста Господнього. І коли вона хотіла ввійти до храму, невідома сила перегородила їй шлях.

Люди йшли повз неї, входили всередину, а перед нею мов стояла невидима стіна. Раптом до горла Марії підступив ком, очі наповнились сльозами, і вона заплакала, як ніколи не плакала раніше, і почала молитися. Лише тоді вона змогла ввійти до храму а пізніше почула голос: «Іди в пустелю, за ріку Йордан, і там знайдеш мир та прощення».

Так вона і зробила. У пустелі вона зазнала чимало страху, болю та страждань, адже не можна відразу призвичаїтися до холоду, жари, до пісків після теплої та зручної домівки; до крихт трьох хлібин і диких кущів після смачної їжі, до відсутності навіть води після солодких вин.

Скільки разів їй хотілося повернутися в місто, до людей, проте вона встояла. І отримала у винагороду чудовий дар: можливість чути голос Божий, голос Святого Духа — того самого, який колись говорив устами великих пророків, євангелістів, апостолів.

14 квітня Марії

Марії-Єгиптянки прикмети та традиції цього дня

Пов’язано це з Марією чи ні, проте в народі вірять, що цього дня каміння отримує здатність розмовляти — варто лишень дуже добре прислухатись і постаратися зрозуміти те, що воно говорить вам. Якщо пощастить, то каміння може розповісти майбутню долю, застерегти від якогось лиха або ж навпаки — потішити якоюсь радісною подією, що незабаром мусить статися у вашому житті.

Марія Єгиптянка

Що ж до прикмет, то народ уже давно помітив: якщо в цей день повінь чи злива («велика вода»), то вродить густа трава.