8 березня – Полікарпів день

Полікарпів день – це народне свято відзначається 8 березня. У православному календарі дата вшанування пам’яті священномученика Полікарпа Смірнського. Дівчата, які не встигали знайти нареченого і вийти заміж до цієї пори, знали, що тепер чекати доведеться до літа. За це свято отримало назву «кислі дівки».

Святий Полікарп народився близько 80 роках Жив в місті Смирне (Мала Азія). Після смерті батьків його на виховання взяла благочестива бездітна вдова Калліста. Коли вона померла, Полікарп роздав все майно та допомагав убогим і хворим. За благі справи єпископ Смірнськй Вукол наблизив його до себе. Висвятив на слкжителя і доручив вести проповіді Слова Божого в храмі. Незадовго до своєї кончини святий Вукол присвятив Полікарпа в пресвітери і заповідав передати йому єпископство на Смирнській кафедрі.

Полікарпів день

Після того як на трон зійшов імператор Марк Аврелій, почалося жорстоке гоніння на християн. Єпископа умовили сховатися недалеко від міста. Але як тільки солдати увійшли в село, він здався. На суді Полікарп безбоязно визнав своїм богом Ісуса Христа. За це його засудили до спалення на вогнищі. Останки мученика городяни з почестями поховали.

Полікарпів день – традиції та обряди

Полікарпів день вважався найвдалішим в році для любовного привороту. Дівчата чекали молодого місяця, нашіптували потрібні слова і крутилися на правій п’яті, щоб від женихів відбою не було.

Полікарпів день або кислі дівки

Неодружені дівчата ховали свої сукні і сумували. У народі говорили, що якщо до Масляної весілля не зіграли, то потрібно чекати закінчення весни.

У цей день визначали, скоро зійде сніг з полів чи ні. Для цього брали соломинку і клали на замет. Якщо провалилася, значить, протягом місяця сніг зійде повністю.

Прикмети на Полікарпів день:
Туманний день – до дощового літа.

Якщо сорока під дах ховається, то скоро почнеться заметіль.

Полікарпів день прикмети

Якщо чутно крик тетерева, значить, скоро потеплішає.

Якщо граки в’ють гнізда з південної сторони, значить, літо буде холодним і сирим.

У Полікарпів день спостерігають за сорокою. Якщо птах скаче по даху будинку, де хворіє людина, то скоро видужає. Якщо вона при цьому кричить – це недобрий знак.