Липа

ЛИПА – символ універсальної привабливості, благословенне Богом дерево. Навіть може відвертати прокляття – бере їх на себе, а тому має на своєму стовбурі багато потворних наростів, які містять у собі все лихе з чужих прокльонів та обмов.

А її цвіт – найбільш медоносний із цвіту дерев, що є особливою ознакою благодаті, одержаної липою від Бога.

Важливо, що саме завдяки такій благодаті, прокляття і наговори, що їх приймає липа на себе, не передаються далі, а вмирають в її благодатній і чистій деревині.
Липа обдаровує людей цілющим цвітом та медом, що рівняється Божественному нектару.
Завдяки таким своїм властивостям липа приваблює і добре, і лихе: бджіл, обдаровуючи їх медоносним соком, а лихослів’я і закляття – в м’які «нарости-приманки»… Можливо, від цього і походить слово «липнути».
Липа невибаглива, легко пристосовується до всяких умов. Разом з тим, може виявити нестійкість, надмірну чутливість до лихої сили і навіть зачахнути. Бо вона-порода з м’яким характером. Часто росте в самотності, але більше сили і впевненості виявляє, коли поруч має хоча б одну споріднену душу – тоді й цвітіння її буйніше і стовбур міцніший.
У підсумку, липа – носій і символ не лише універсальної привабливості, а й дивної особливості: до неї «липне» і добре, і лихе, а сама вона залишається чистою, більше того, обдаровує людей найціннішим і найчистішим продуктом-медом.
Може й дивно, але «зелений» гороскоп «не прив’язав» її до липня, а до 11-20 березня та 13-22 вересня, тобто дав тижні перед весняним та осіннім Рівноденням, що також символічно.