Різання скла сталевим склорізом

Сталевий склоріз уключає три ріжучих ролики, кожен з яких розрахований на різання 350 пог. м. Після сильного затуплення ролик можна нагострити на спеціальному бруску. Роликовий склоріз тримають перпендикулярно до площини скла між великим і середнім пальцями або великим, середнім і безіменним, натискаючи зверху вказівним пальцем. Він залишає на склі білу лінію.

Розрізане скло ламають об край столу чи верстата. Якщо воно не ламається, з нижнього боку по лінії надрізу постукують інструментом доти, поки не з’явиться початкова тріщина.

Потім однією рукою притискають скло до столу, а іншою — беруть за частину, що звішується, і, натискаючи на неї, ламають.
Можна ламати скло над лінійкою завтовшки не менше 5 мм, яку підкладають під лінію надрізу. У цьому разі однією рукою натискають на піднятий кінець скла, а іншою притримують другу половину, щоб вона не піднімалася. Вузькі краї скла, якщо вони добре надрізані, ламають руками, прорізами оправи склоріза чи плоскогубцями, на губки яких надіті гумові трубочки.

Якщо липку стрічку чи мокру газету наклеїти вздовж борозенки, нанесеної на склі склорізом, при постукуванні тріщина піде точно по потрібній лінії.

Для того щоб розрізати яку-небудь скляну посудину, потрібно заповнити її водою до рівня, на якому бажано одержати розріз. Потім на одному рівні з налитою водою обв’язують посудину шпагатом, змоченим гасом або бензином, і запалюють його.

Посуд лопне точно по лінії шпагату. Щоб посуд лопнув абсолютно рівно, потрібно стежити за щільністю прилягання шпагату до стінок посуду.