Соня садова

Знаходяться в обігу з 15 грудня 1999 року.

Пам’ятна монета номіналом 10 гривень, присвячена єдиному виду гризунів родини соневих у фауні України, який зрідка трапляється у хвойно-широколистяних лісах рівнин, гір та у садах Полісся і Лісостепу (Рівненська, Київська та Черкаська області). Садова соня активна з настанням сутінок і вночі. На зиму впадає у сплячку до квітня. Гнізда робить переважно у дуплах і серед коріння. Живиться насінням дерев, фруктами, молюсками, комахами, яйцями та пташенятами, дрібними гризунами. З 1900 по 1980 роки на території України виявлено тільки 8 особин. Занесено до Червоної книги України у 1980 році.

Продовжує серію “Флора і фауна”.
Монета виготовлена із срібла 925 проби, вага дорогоцінного металу в чистоті 31,1 г. Діаметр монети 38,61 мм, гурт – рифлений, якість виготовлення – “пруф”, тираж – 5000 штук.
Автор: ескізів і моделей – Володимир Дем’яненко.
На лицьовому боці монети (аверсі) в обрамленні вінка, утвореного із зображень окремих видів флори і фауни, розміщено малий Державний герб України і написи у чотири рядки: УКРАЇНА, 10, ГРИВЕНЬ, 1999.
На зворотньому боці монети (реверсі) зображено садову соню на малиновій гілочці, навколо – написи: СОНЯ САДОВА та ELIOMYS QUERCINUS.