Як створити гостинну атмоферу

Гостинна атмосфера – не всі гості, на жаль, можуть відповідати давньому східному правилу: «Перш ніж відчинити чужі двері, надягни посмішку». І тут важлива роль приділяється господареві й господині.

Це ціле мистецтво — уміти спрямовувати бесіду, залучати до неї всіх присутніх, сприяти тому, щоб гості розмовляли між собою на цікаві для всіх теми.

Треба бачити всіх. Треба відчувати, де розмова стає млявою, глухою, апатичною, а де, навпаки, уже ведеться на занадто високих тонах. У першому випадку треба відразу зуміти вдало підключитися до розмови, додати в неї гостроти.

Якщо треба, просто змінити тему розмови, знайти потрібну, по-справжньому цікаву для всіх. Тиша — найлютіший ворог будь-якого застілля. Дуже обізнані в цих речах французи недарма говорять: «Мовчання віддаляє більше, ніж відстань».

Гостинна атмосфера

У «Лексиконі прописних істин» Гюстава Флобера, великого французького письменника, записано: «Бесіда. Політика і релігія повинні бути з неї виключені». Звичайно, політика настільки міцно ввійшла в життя сучасної людини, що обговорення тих чи інших політичних питань не уникнути, тим більше за столом, де сидять чоловіки. Але, звичайно ж, починати обідню урочисту розмову з питання: «Що ви думаєте про шанси цього претендента на посаду президента?» або «За кого ви будете голосувати?» — найвищою мірою безглуздо.

Гостинна атмосфера, як створити та зацікавити гостей

Але якщо всі співрозмовники зацікавилися обговоренням серйозних питань, то в ході розмови повинен намітитися перехід до них, не нав’язаний кимось одним. Почати це можна, припустимо, бесідою про спільних знайомих, розмовою про мистецтво і подібні, відносно легкі матерії. При цьому не слід забувати: не можна нав’язувати товариству свої теми, навіть якщо ви господар, а тим більше самому починати хвалити свою квартиру та свою гостинність. Почекайте, поки про це скажуть ваші гості.

У гостей залишиться найприємніший спогад про зустріч навіть у тому випадку, якщо з якихось причин їм не особливо сподобалося частування, зате вони мали можливість познайомитися з цікавими людьми й провести час за приємною бесідою.

Як створити гостинну атмосферу

Тих, хто спізнюється, чекають не біль-ше 15 хв. Потім запрошують гостей до столу. Господарі не повинні змушувати запрошених чекати більше цього терміну, тому що в гостей може скластися враження, що господарі віддають перевагу гостеві, який спізнюється. Господар зобов’язаний представити своїх гостей одне одному. Залишати одного гостя без уваги, а до іншого бути винятково уважним — неприпустимо.

З усього сказаного ви бачите, що за столом господарі повинні бути великими дипломатами, щоб гості почувалися комфортно. Господиня не повинна прагнути вразити гостей вишуканими стравами, з технологією приготування яких вона погано знайома.

Неприпустимий поділ гостей на жіночу та чоловічу половину. Не можна переривати розмову гостей вимаганням їсти більше, а не говорити. Добрі господарі намагаються закінчити їсти останніми, щоб не квапити гостей.
І, звичайно, господареві, щоб зуміти виконати всі ці правила, треба протягом усього вечора зберігати ясну й тверезу голову.