Знищення ос, філантів, шершнів

Для боротьби з осами та шершнями застосовують мухомор. Він має яскраво-червону шапку з білими плямами. Із цього гриба готують отруту в такий спосіб: дрібно ріжуть три шапки цього гриба, беруть 100 г меду, склянку води та, змішавши все це, кип’ятять 3 хв. Як тільки суміш остигне, отрута готова.

Прийнявши цей корм, оси гинуть не відразу: вони встигають прилетіти в гніздо й роздати принесений корм личинкам, від чого ті гинуть. Необхідно таку отруту виставляти тільки в тому випадку, якщо на пасіці немає льоту бджіл, щоб уникнути їхньої загибелі. Цей спосіб простий, дешевий і дуже ефективний.

Гри мухомор
Для боротьби з осами пасічники застосовують і такий спосіб. Глибоку тарілку зсередини покривають тонким шаром меду, а зверху присипають порошком-отрутохімікатом. Уранці, коли ще прохолодно і бджоли не літають (роблять це восени), льотки у всіх вуликах закривають і розставляють тарілки із сумішшю в тих місцях, які частіше за все відвідують оси. Оси охоче сідають на цю суміш. Якщо температура повітря піднімається — тарілки із сумішшю забирають у щільно закриті ящики й несуть, а льотки відкривають. На третій день боротьби оси зникають майже повністю. Для пасіки в 50 бджолосімей досить 4—5 тарілок із сумішшю, але при цьому треба діяти дуже обережно.
Проти браули — дим гриба
Мабуть, найбільш надійний і безпечний спосіб боротьби з браулою — дим звичайного деревного гриба-трутовика. Його добре висушують, кладуть у димар і дим нагнітають у вулик. Браули обсипаються.

Гриб-трутовик
Як боротися з мухами-сенотаїніями
Боротьба з мухами-сенотаїніями ґрунтується на їхньому прагненні сідати на світлі та блискучі поверхні. Рекомендують розставляти на вуликах білі тарілки й тази з водою. Таким чином удається відловлювати по декілька тисяч мух на день.