Мурахи у вулику, як знешкодити

Мурахи у вулику завжди настирливо лізуть до бджіл і турбують їх, усіляко дошкуляючи. Для боротьби з ними застосовуються різноманітні засоби, що давно відомі, або ж — і таке часом трапляється — їх вигадують ревні пасічники.


Мурахи у вулику

Мурахи у вулику – солідол у канавці

Щоб мурахи не могли проникнути у вулик, пасічник відповідним чином обробляє кілочки, на які ставить вулики. Перш ніж убити кілочок, людина спочатку загострює один його кінець, а на іншому кінці, відступаючи від нього на 8—10 см, робить навкруги пропил, зтесує кінець і трохи поглиблює стесування навколо середини кілочка. У результаті утворюється канавка, яку пасічник заливає солідолом або дьогтем. Мурахи у вулику через таку перешкоду проникнути не можуть і залишають пасіку.

Мурахи у вулику – Розетки з заліза

Розетки з заліза надівають на кілочки й наповнюють їх мастилом. Після цього мурахи зовсім залишають бджіл. Замість мастила можна налити гас, воду й іншу рідину.

Засоби проти мурах
Валик, змочений гасом

Перш ніж поставити вулики на кілочки, пасічник вбиває в торці кілочків великі цвяхи, залишивши невбитими по 6—7 см. Треба простежити, щоб головки цвяхів були на одному рівні, інакше вулик буде качатися.

Потім навколо цвяхів кладуть валик з вати або ганчірок, сильно змочений гасом. Якщо гас почне висихати, то знову змочують вату або ганчірочку. Мурахи, зробивши кілька спроб проникнути у вулик, залишають його в спокої. У такий спосіб можна зовсім позбутися мурах.

Соляний розчин

У тих вуликах, де на дно була насипана сіль, не стало мурах не тільки всередині гнізда, але й на полотнинці. Соляний розчин готується з розрахунку 200 г солі на 1 л води. Тривалість дії цього розчину значна, у сухе літо — більше місяця.